2426/​6

Lågvase af fajance, dekoreret i polykrome farver, rigt modelleret med blomster, bladværk og grene i relief, låg i form af fugl. Udført og sign. hos Rörstrand. 20. årh. H. 39. Diam. 25.

Enkelte, minimale afslag i glasur. Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?