2045/715
Kugleformet vase af stentøj. Dekoreret med brun og grå glasur / slangsskindsglasur. Udført og stemplet hos Saxbo, 85. Udført 1931–1937. H. 14.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Vipper en smule.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud