1422/631
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Firsidet bordlampe af mørkeblåt glas med overfang af klart glas. Sign. Orrefors. H. inkl. fatning 39.
Alm. alders- og brugsspor herunder nogle overfladeridser og minimale afslag i bund - kun synlige når lampen undersøges fra underside.
Moderne kunst og design, 27. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud