2447/​553

Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)

Opstilling. Sign. OH. Olie på lærred. 48×65.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK

15 bud

865006 28.000 DKK
830654 (Autobud) 27.000 DKK
865006 27.000 DKK
830654 26.000 DKK
1150661 25.000 DKK
830654 (Autobud) 24.000 DKK
1150661 23.000 DKK
830654 22.000 DKK
232847 21.000 DKK
1054442 20.000 DKK
1117270 (Autobud) 19.500 DKK
167152 19.000 DKK
1117270 (Autobud) 18.500 DKK
167152 18.000 DKK
1117270 17.500 DKK