2436/201
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Parti fra Asserbo med udsigt til en mølle. Sign. Friis Nybo, Asserbo. Olie på lærred. 41×44.
Enkelte minimale krakeleringer. Maleriet fremstår delvist renset.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag