2446/​196

Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)

Portræt af præst Ole Vind. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 35×27.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 410, 1980 nr. 67. Bruun Rasmussen auktion 467, 1984 nr. 975.

Enkelte meget minimale retoucheringer.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

20 bud

1048481 1.800 DKK
998214 (Autobud) 1.750 DKK
1048481 1.750 DKK
998214 (Autobud) 1.700 DKK
1048481 1.650 DKK
998214 1.600 DKK
1048481 1.550 DKK
998214 (Autobud) 1.500 DKK
1048481 1.500 DKK
998214 (Autobud) 1.450 DKK
1048481 1.400 DKK
998214 1.350 DKK
1048481 1.300 DKK
998214 (Autobud) 1.250 DKK
1048481 1.250 DKK
998214 (Autobud) 1.200 DKK
1048481 1.150 DKK
998214 1.100 DKK
1048481 1.050 DKK
998214 1.000 DKK