2120/73
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Parti fra Gilleleje Havn i solnedgang. Sign. monogram 1842. Olie på lærred. 22×30.
Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag