Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Fra mappen “5 original litografier”, 1944. Sign. Asger J. 44, e.a. Litografi i farver. Lysmål 47 × 61.
Litteratur: Van de Loo nr. 74.
Undersøgt i ramme. Papiret er en anelse gulnet med gulnet kant hidrørende fra tidligere indramning.
Grafik og editioner, 16. april 2024