2445/42
Fem grønlandske figurer af udskåret fedtsten. Én sign. monogram. 20. årh. H. 5,5–24. (5)
En figur med reparation på ben, én med afslag på toppen af hovedet. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
66164 (Autobud) | ||
872684 | ||
66164 (Autobud) | ||
872684 | ||
66164 (Autobud) | ||
872684 | ||
66164 | ||
837297 | ||
912633 |