2024/​49

Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)

Interiør med ung pige siddende på en stol. Sign. Jul. Paulsen. Olie på lærred. 80,5×56.

Nogle minimale afskalninger. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
5.000 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.