2024/49
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med ung pige siddende på en stol. Sign. Jul. Paulsen. Olie på lærred. 80,5×56.
Nogle minimale afskalninger. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag