2119/821
Et par lænestole med stel af bøg, betrukket med grønt velour. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med manglende knap.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud