12123/​313

Diamantring af sterlingsølv prydet med talrige enkeltslebne diamanter. Front ca. 9×11,5 mm. Str. 56.

En løs diamanter medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Fire diamanter mangler og en løs diamant medfølger.

Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK