2138/503
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 92. B. 170. D. 54. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
God stand.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag