2138/​503

Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)

Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 92. B. 170. D. 54. Unika.

Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.

God stand.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK

25.000 DKK