2039/159
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
Græssende får i et klitlandskab. Sign. P. St. 13. Olie på lærred. 31×50.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag