1947/​398

Et par strøbøsser af sølv samt tre saltkar og sennepskrukke af sølv med indsatse af blåt glas. Ske medfølger. 20. årh. H. 4–11. (6)

Almindelig brugspatina, herunder buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.