2427/​862

Dansk snedkermester

Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med grøn velour. Udført 1940'erne.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.600 DKK  

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
106569 4.600 DKK
203199 4.400 DKK
930428 (Autobud) 4.200 DKK
203199 4.000 DKK
930428 (Autobud) 3.800 DKK
203199 3.600 DKK
930428 (Autobud) 3.400 DKK
974362 3.200 DKK
930428 (Autobud) 2.400 DKK
974362 2.300 DKK
930428 (Autobud) 2.200 DKK
974362 2.100 DKK
930428 2.000 DKK