2008/281
Et par franske Skønvirke bordlamper af glas og messing, hver med to lysarme. Udført og mærket hos Boler, Paris. 20. årh.s begyndelse. H. 21,5. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene lampe med to løse fatninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag