Hanibal Srouji (f. 1957)
“Champs d'eté”, 1993. Sign. Hanibal Srouji med datering på bagsiden. Olie på lærred. Diptykon. Hver 77,5×64. (2)
Proveniens: Galerie Janine Rubeiz, Beirut.