2015/341
Store Kongensgade firpas af fajance, dekoreret i blå med arkitektur. Monteret i ramme. 18. årh. Lysmål 26×26.
To fliser med revne. Uregelmæssigheder fra produktionen. Mindre kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag