1908/552
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
“Hvid maske”. Sign. på bagsiden E.J, 68. Olie på lærred. 41×31.
Proveniens: Galerie Birch, stempel på blændrammen.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag