2144/599
Eduard Borregaard (f. København 1902, d. sst. 1978)
Glyptoteket set langs H. C. Andersens Boulevard. Sign. Borregaard. Olie på lærred. 38×56.
Original stand. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag