1916/725
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Rebeccas Billedark”. Sign. Per Kirkeby 1974, 54/200. Offset i farver. Lysmål 51×58.
Litteratur: “Per Kirkeby-Litografier, København 1983–84”, nr. 13.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 16. april 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud