2015/​505

Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008)

“La chute de Vénus”, 1975. Sign. Lindström. Akryl på papir monteret på lærred. 57×77

Certifikat fra Comité Lindström, udfærdiget af Michèle Lindström, 22. marts 2016, medfølger.

Proveniens: Privatsamling, Sverige. Proveniens: Galleri Viktoria, Göteborg, Sverige.

God stand.

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag