Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008)
“La chute de Vénus”, 1975. Sign. Lindström. Akryl på papir monteret på lærred. 57×77
Certifikat fra Comité Lindström, udfærdiget af Michèle Lindström, 22. marts 2016, medfølger.
Proveniens: Privatsamling, Sverige. Proveniens: Galleri Viktoria, Göteborg, Sverige.
God stand.
Moderne kunst og design, 7. april 2020