Raphael , efter, 19. årh.
Madonna med barnet. Usigneret. Olie på lærred. 86×63,5.
Det originale maleri kaldet “The Bridgewater Madonna” befinder sig i dag i Det Skotske Nationalgalleris samling.
Talrige krakeleringer. Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
10 bud