2438/42
Et par kandelabre af forsølvet bronze, hver med én lige og tre svungne lysarme, tresidet stamme, støbt med nicher og muslingeskaller. 19. årh.s slutning. H. 40. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag