1950/​368
Anker Lund: Strandparti med en hund, der skuer ud over havet. Usigneret. Olie på lærred. 39×48.

Be­skriv­el­se

Strandparti med en hund, der skuer ud over havet. Usigneret. Olie på lærred. 39×48.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Kunstner

Anker Lund (f. København 1840, d. Frederiksberg 1922)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag