Klingen
Klingen 1942. Orig. (slidt) dekoreret papirbind. Ét af 685 num. ex., sign. af Salto, nr. 188.
Med 7 sign. orig. farvelitografier af bl.a. Søndergaard, Richard Mortensen, Kay Christensen, Rude og Lundstrøm.
Almindelig slidtage. Mindre fugtpletter. Mindre afrivninger.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
10 bud