Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en pige med sin hund. Usigneret. Olie på lærred. 56×45,5.
Reparationer/lapper på bagsiden. Talrige krakeleringer. Misfarvninger/retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
999663 |