12118/​140

Victoriansk Cock Fighting Chair med betræk af beigefarvet dybhæftet skind. England, 19. årh.s slutning. Senere betræk. Sædehøjde 41. H. 77. L. 77.

Almindelige håndteringstegn. Skindbetræk med nogen slitage /skrammer.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag