12118/140
Victoriansk Cock Fighting Chair med betræk af beigefarvet dybhæftet skind. England, 19. årh.s slutning. Senere betræk. Sædehøjde 41. H. 77. L. 77.
Almindelige håndteringstegn. Skindbetræk med nogen slitage /skrammer.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag