1946/925
Lars Åkirke (f. Gørløv 1926, d. Tibirke 2004)
“Det Sprængte Lands Sol”, 1979. Sign. og dateret på bagsiden Lars Åkirke. Olie på lærred. 100×76.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag