1949/​8662

Sovjetisk balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i guld med aks og inskription. Udført og mærket hos Dulevo Porcelænsfabrik. 20. årh.s midte. H. 23.

Dette emne handles i fuldmoms

Slitage på guld. Minimalt kanthak på fodrand.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK