Foto endnu ikke klar
895/642
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Landskab. Sign. Jens Søndergaard 47. Olie på lærred. 74×100
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020
Vurdering
Hammerslag