2016/34
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Sildefangst. Fiskermænd og -koner ordner net på kajen. Sign. L.T. 9/9 25. Olie på plade. 25×35.
Ujævn overkant på plade. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud