2137/​377

Alibak Johansen (f. Kiiliit, Grønland)

Figur af fedtsten i form af fabeldyr på ryggen af en fanger. Sign. Alibak Jo... L. 19.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK