2137/377
Alibak Johansen (f. Kiiliit, Grønland)
Figur af fedtsten i form af fabeldyr på ryggen af en fanger. Sign. Alibak Jo... L. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag