2102/124
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Marie Sophie Frederikke i silkedragt med Christian VIIs orden. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 28,5×23.
Proveniens: ABR auktion 301, oktober 1973, nr. 379.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag