12009/​146

Augusta Thejll Clemmensen (f. Charlottenlund 1884, d. Vejby, Nordsjælland 1980)

En snedækket haveindgang. Sign. A. Th. Cl. 42. Olie på lærred. Rammemål 103×78.

Ramme med patina.

Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag