2447/905
Kai Kristiansen (f. 1929)
To-personers kupésofa betrukket med antracitgråt skind. Udført hos Bramin. 1970'erne. L. 165
Udført som prototype hos Bramin, slut 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering