2442/48
Et par barok stager af bronzeret tin, balusterformede stammer på ligeknækkede fodstykker. Stemplet anno 1771. 18. årh. H. 19. (2)
Den ene stage med mindre støberevner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Hidrører fra et rygerhjem.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag