158/​71

Gabriella Moore (f. Göteborg, Sverige 1950)

“The Queen Daisy (2)” og “The Queen Daisy (3)”, 2010. Begge sign. Moore. Olie på lærred. 100×100. (2)

Det fulde beløb fra auktionen går ubeskåret til kampagnen http://www.breastfriends.dk[Breast Friends], og Bruun Rasmussen Kunstauktioner beregner ikke salær i forbindelse med salget.

Læs mere om auktionen http://www.bruun-rasmussen.dk/vfs/news/110303.html[her]

Bemærk at priserne ikke er vurderinger, men galleripriser.

Breast Friends, 10. marts 2011

Vur­dering

140.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

42 bud

17.000 DKK
(Autobud) 16.500 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
15.500 DKK
15.000 DKK
14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
14.000 DKK
13.500 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
5 DKK