158/​71
Gabriella Moore: “The Queen Daisy (2)" og "The Queen Daisy (3)”, 2010. Begge sign. Moore. Olie på lærred. 100×100. (2)

Description

“The Queen Daisy (2)" og "The Queen Daisy (3)”, 2010. Begge sign. Moore. Olie på lærred. 100×100. (2)

Condition

Det fulde beløb fra auktionen går ubeskåret til kampagnen http://www.breastfriends.dk[Breast Friends], og Bruun Rasmussen Kunstauktioner beregner ikke salær i forbindelse med salget.

Læs mere om auktionen http://www.bruun-rasmussen.dk/vfs/news/110303.html[her]

Bemærk at priserne ikke er vurderinger, men galleripriser.

Auction

Breast Friends, 10 March 2011

Category

Modern paintings

Artist

Gabriella Moore (b. Gothenburg, Sweden 1950)

Estimate

140,000 kr.

Sold

Price realised

17,000 kr.

Bid history

When Bidder Bid
17,000 kr.
(Auto bid) 16,500 kr.
16,500 kr.
16,000 kr.
15,500 kr.
15,000 kr.
14,500 kr.
(Auto bid) 14,000 kr.
14,000 kr.
13,500 kr.
13,000 kr.
12,500 kr.
12,000 kr.
11,500 kr.
11,000 kr.
10,500 kr.
(Auto bid) 10,000 kr.
9,500 kr.
(Auto bid) 9,000 kr.
8,500 kr.
(Auto bid) 8,000 kr.
7,500 kr.
7,000 kr.
(Auto bid) 6,500 kr.
6,000 kr.
(Auto bid) 3,600 kr.
3,400 kr.
(Auto bid) 3,200 kr.
3,000 kr.
(Auto bid) 2,200 kr.
(Auto bid) 2,100 kr.
2,000 kr.
(Auto bid) 1,200 kr.
1,150 kr.
1,100 kr.
(Auto bid) 1,050 kr.
1,000 kr.
(Auto bid) 550 kr.
500 kr.
(Auto bid) 320 kr.
300 kr.
5 kr.