1627/​46

Svensk almue sofabænk af hvidmalet fyrretræ. Gustaviansk form, 19. årh.s midte. Længde 168. Siddehøjde 47

Slitage. Bemaling af nyere dato. Betræk og polstring af nyere dato.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK