2137/1110
Smaragd, rubin- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige udskårne og facetslebne rubiner, safirer og smaragder på i alt ca. 12.45 ct., brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.51 ct. og sort emalje. Ca. str. 51.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag