2137/​1110

Smaragd, rubin- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige udskårne og facetslebne rubiner, safirer og smaragder på i alt ca. 12.45 ct., brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.51 ct. og sort emalje. Ca. str. 51.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker og Fashion, 15. september 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

25.000–30.000 kr

Hammerslag