1507/639
Salvador Dali (f. Figueres 1904, d. Figueres 1989)
Blad fra serien “Les Songes Drolatiques de Pantagruël”, 1973. Sign. Dalí, 116/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×53.
Literatur: Field nr. 73–7 X,
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
40 bud