896/171
Hollandsk Louis XVI kommode af mahogni, indlagt med lyst træ. 18. årh.s slutning. H. 85. B. 100. D. 53.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Ridser og mærker. Finérskader.
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag