896/​171

Hollandsk Louis XVI kommode af mahogni, indlagt med lyst træ. 18. årh.s slutning. H. 85. B. 100. D. 53.

Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.

Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Ridser og mærker. Finérskader.

Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag