2049/626
Peter Bonnén (f. Frederiksberg 1945, d. København 2022)
Komposition med solbriller. Sign. på bagsiden Peter Bonnén, samt stemplet Ready made by Peter Bonnén. Uglaseret gips. 37×29.
Nogle minimale afslag. Bagsiden med et lidt større overfladeafslag.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag