1927/145
Svensk sofa af bemalet træ, udskåret med bladværk og ornamentik. Rokokoform, ca. 1860. H. 106. B. 157. B. 61.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Ny polstring og betræk.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag