1927/​145

Svensk sofa af bemalet træ, udskåret med bladværk og ornamentik. Rokokoform, ca. 1860. H. 106. B. 157. B. 61.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Ny polstring og betræk.

Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag