1416/924
Peter Ghyczy ?
“Horn Collection”. Sofabord/bar af hvidmalet polyurethan og glas, opsat på hjul, med avisholder og tre flaskeholdere. Udført hos Baydur i 1960–70erne. H. 50. L. 59. B. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Glasplader med afslag.
Moderne kunst og design, 15. april 2014
Vurdering
Hammerslag