Børge Rammeskov
Sæt på seks stole af palisander med kopstykke monteret på metalprofiler, sæder betrukket med brunt skind. Model 65. Udført hos Sibast Møbler. (6)
CITES certifikat medfølger.
Litteratur: "Mobilia Nr. 88, november 1962.
“Bygge og Bo”, hæfte 2, juni 1962.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Skind med overfladekrakeleringer. Skum porrøst. Enkelte ridser og mærker på stel.
Moderne kunst og design, 9. september 2014
20 bud