2103/52
Franz Korwan (f. 1865, d. 1942)
Fasaner i snevejr. Sign. F. Korwan. Olie på lærred. 46,5×63,5. (2)
Bog om Franz Korwan medfølger.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag