2103/​52

Franz Korwan (f. 1865, d. 1942)

Fasaner i snevejr. Sign. F. Korwan. Olie på lærred. 46,5×63,5. (2)

Bog om Franz Korwan medfølger.

Lærredet er dubleret. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag

5.000 kr.

907277 5.000 kr.